Radovi na obnovi stare žbuke

Kao što smo pisali u prethodnom članku objavljenom 25.07.2022. radi se na obnovi stare žbuke što je bila spuštena prije nekoliko godine. Prošlog tjedna radilo se na donjoj strani fasade. Ponavljamo što smo pisali prije. Žbuka je bila spuštena u području temelju u visini od jednog metra jer temelj je upijao vlagu. Tražilo se rješenje za taj problem i bila je postavljena drenaža, skinuta stara žbuka i ostavljeno dvije godine da vlaga ispari iz zidova. Radovi obnove i žbukanja izvedeni su novim materijalom koji je otporan na vlagu. Iznosimo nekoliko podatka glede troškova. Na prošli trošak utrošen na unutarnju obnovu u vrijednosti od 67.000 leja potrošilo se dodatno još 3.600 leja za materijal. Troškovi izvedbe koštali su 11.000 leja.
Stavljamo i nekoliko slike koje prikazuju radove u toku.